Co znamená slovo HAURATON?

Mnoho lidí zná kvalitní německé odvodnění značky HAURATON. Málokdo ale ví, co vlastně název znamená a také například, co má s těmito žlaby společného krásně červený motocykl Moto Guzzi stojící na podstavci v německé centrále firmy.

26. 3. 2021

Bylo to v roce 1963. Sedm let po založení firmy HAURATON, se jeho zakladatel Karl Hauger doslechl o novém italském cementu s perfektními vlastnostmi. Po smísení se skleněnými vlákny bylo možné vytvořit beton dosud nevídaných kvalit. Karl neváhal, sedl do svého vozu a vyrazil z německa koupit vzorek až do dalekého Livorna na západním pobřeží Itálie.

Továrna HAURATON v roce 1965

Kvůli neopravitelné poruše motoru tu ale uváznul. Pohotově si však za peníze, které měl s sebou na nákup, koupil ojetý motocykl Moto Guzzi Cardellino, plnou nádrž a s 25 kg pytlem cementu se za tři dny vrátil šťastně zpět domů do Rastattu. Tento impulsivní výlet se opravdu vyplatil. Právě toto byl totiž nejdůležitější milník pro vznik nové vlajkové produktové řady betonových žlabů FASERFIX.

Moto Guzzi Cardelino v centrále HAURATON

Samotný název této mezinárodní značky tedy tvoří části 3 slov, která zazněla v článku výše. Která že to jsou? Přece HAU-ger, RA-statt a be-TON!

V České republice jsme HAURATON my, Benefit stavební prvky a už přes 25 let si tyto žlaby můžete objednat výhradně zde. A přiznáme se Vám - jsme odvodněním tak trochu posedlí, i na dovolené koukáme pod nohy na žlaby, takže se na naše znalosti můžete v této oblasti opravdu spolehnout. Ke kvalitnímu žlabu tak u nás dostanete vždy kvalitní poradenství a servis.

Budete pak opravdu v pohodě s jakýmkoli projektem, ať jste soukromník, investor, projektant či stavař.