Perfektní odvodnění moderního business parku

Nový Skypark Exeter Business Park se nachází v blízkosti mezinárodního letiště v anglickém Devonu. Spolupracovali na něm St. Modwen (přední specialista na přestavby a redevelopment v UK) s radou tohoto hrabství. Po úplném dokončení bude celková plocha pokrývat úctyhodných 130 200 m².

13. 5. 2021

Velké kanceláře, průmyslové haly a překladiště vyžadují dostatek parkovacích míst pro návštěvníky i zaměstnance. Odvodnění parkovacích míst tak musí být dostatečně robustní, aby odolalo frekvenci pojezdu a splňovalo zároveň bezpečnost chodců. Bylo tedy nutné vzít v úvahu čtyři důležité aspekty: nejen bezpečnost a vysoký hydraulický výkon, ale i udržitelnost a dlouhou životnost. Proto projektanti sáhli ke kompozitnímu odvodňovacímu systému RECYFIX MONOTEC německé značky HAURATON.

Kancelářské budovy a část parkovacích ploch

1. Bezpečnost pro všechny návštěvníky a zaměstnance

Tento metr dlouhý žlab se skládá ze štíhlého těla a krytu v designu FIBRETEC. Celý kus je bezpečně svařen dohromady a tvoří monolitický celek. RECYFIX MONOTEC je tak obzvláště odolný vandalismu, krádeži a také zabraňuje zranění osob (podpatky) či poškození vozů v důsledku uvolněného krytu, což se může často dít u klasických žlabů.

2. Udržitelnost a životní prostředí

Rada hrabství Devon se zavázala pečlivě řídit dopady svého provozu na životní prostředí a snižovat svou uhlíkovou stopu. Proto požadovali ekologický odvodňovací systém. Materiál kompozit RECYFIX toto splňuje na jedničku – je totiž recyklovaný a zároveň recyklovatelný. Navíc se vyrábí v moderní německé továrně HAURATON s důrazem právě na životní prostředí.

3. Obrovský objem i s monolitickým žlabem

Asfaltové parkovací plochy v Skyparku pokrývají obrovskou plochu. Pro bezpečné odvodnění dvou velkých parkovišť proto bylo instalováno rovných 326 metrů odvodňovacích žlabů. Tento monolitický systém má na svou velikost extrémně vysokou hydraulickou kapacitu, celkem 7 717 litrů (23,6 litrů / metr žlabu). To je ještě více než u klasického betonového žlabu stejné velikosti.

4. Odolnost a trvanlivost

Na velmi frekventovaných místech musí být odvodňovací systémy odolné a stabilní, aby fungovaly efektivně po hodně dlouhou dobu. Žlab MONOTEC kromě toho také spolehlivě odolá mrazu, posypové soli, chemikáliím a také UV záření, což je pečlivě otestováno v německých laboratořích. I údržba se provádí jednoduše – proplachem v místě revizních dílů.

V ČR jsme HAURATON my, Benefit stavební prvky. A žádný projekt pro nás není nemožný, protože neznáme problémy, jen výzvy. Ať jde o odvodnění průmyslových ploch nebo žlab k rodinnému domu, ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme najít to správné řešení.