Jak na bezpečné odvodnění sportovních staveb?

Poslední dobou stále častěji vídáme, že při realizaci sportovních staveb se do projektu navrhnou „prostě nějaké žlaby“ bez důvěrné znalosti této problematiky a výsledné odvodnění je pak mnohdy bohužel nefunkční a použité prvky dokonce nebezpečné. Tomu však lze jednoduše zabránit...

1. 9. 2021

Nevhodně navržené odvodnění nezvládá přívalové srážky, zvolené prvky mají často nebezpečné kovové hrany a řešením takové situace může být až nákladná rekonstrukce za statisíce. Můžeme tomu předejít hlavně ve fázi projektového návrhu, kdy se odvodnění stadionů a hřišť rozhodně nevyplatí brát na lehkou váhu.

Ukázka perfektně provedeného odvodnění s bezpečnostními kryty
Ukázka skvěle provedeného odvodnění atletické dráhy s bezpečnostními kryty

V Benefitu stavební prvky se sportovním stavbám věnujeme již desítky let a přesně víme, na co se hodí jaký prvek a jak efektivně odvodnit sportovní plochu či atletický ovál. Rádi Vám pomůžeme s odvodněním Vaší stavby, dodáme kompletní projektové podklady a spolu vybereme ty správné prvky značky HAURATON Vám na míru. Zárukou kvality je krom našich dlouholetých zkušeností i členství společnosti HAURATON v IAKS – mezinárodním sdružení pro sportovní a volnočasová zařízení.

Připravili jsme pro Vás proto ochutnávku prvků, které jsme v oblasti sportu schopni nabídnout. Odvodňovací a servisní žlaby, lapače písku, šachty, bezpečnostní obrubníky, překážky a prvky odpovídající standardům World Athletics a mnoho dalšího. Podívejte se na ně v tomto katalogu (PDF), nebo přímo zde na webu.

A pokud už teď víte, že Vám můžeme ušetřit starosti s Vašim projektem, na 603 193 731 nebo technik@benefit.cz kontaktujte přímo našeho projektového technika Petra, který je v problematice žlabů jako doma.

Tak sportu zdar!