Kilometr žlabů v Logistics Parku Nošovice

Tento nový logistický areál se nachází v podhůří Beskyd a zabírá bezmála 60.000 m². To už je pořádná plocha, která potřebuje efektivní odvodnění. Vynikající kapacita žlabů, vysoká odolnost, kryty s příčnými štěrbinami, rychlá instalace i termín dodání - to byly požadavky, které jsme pomohli splnit. Jak?

23. 1. 2021

Ve spolupráci s firmou Metrostav jsme zde pomohli navrhnout a dodat řešení v podobě kilometru žlabů značky HAURATON – monolitického systému RECYFIX MONOTEC, který má pro tento účel řadu výhod...

Instalace žlabů RECYFIX MONOTEC

1. Vynikající kapacita

Tyto kompozitní žlaby jsou oproti betonovým nejen lehčí, ale mají i při srovnatelném rozměru větší průtočný profil a tím pádem lepší hydraulickou kapacitu. A to se počítá.

2. Vysoká odolnost

Kompozit je velmi odolný materiál. Odolá většině chemických látek, mrazu i posypovým solím a je nenasákavý. V případě žlabů HAURATON je navíc celý prvek RECYFIX MONOTEC celistvý, bez odnímatelného krytu, takže odpadá riziko poškození vozů uvolněným roštem.

3. Kryty s příčnými šterbinami

Původní projekt počítal s odvodněním integrovaným v obrubě, což bylo méně vhodné z hlediska zanášení retenčního systému většími kusy nečistot, proto byly zvoleny žlaby HAURATON s příčnými štěrbinami 9 mm instalované podél obrubníků.

4. Rychlá instalace

Kompozitní žlab má přibližně 5x menší hmotnost než betonový. Odpadá proto většina mechanizace nutné k manipulaci se žlaby. Instalace je tak rychlejší a snadnější, což šetří náklady.

5. Termín dodání

Po schválení další části objednávky ze strany stavební firmy bylo třeba dodat 600 m žlabů velmi rychle. Zvládli jsme to za necelý týden.

Žádný projekt není pro Benefit stavební prvky příliš malý. Ať jde o logistické haly, žlab k rodinnému domu nebo jakékoli jiné odvodnění, ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme najít to správné řešení.