Kdo je Tomáš Daněk?

Tomáš Daněk je s Benefitem spjatý už od raného dětství, jelikož je nejstarším synem jednatelů Vítka a Irči. V rodinné firmě ale nikdy žádnou protekci neměl. Vypracoval se ze skladníka na jednoho z klíčových lidí ve firmě. Bez čeho nedá v práci ani ránu?

17. 6. 2021

„Osobní motto nemám, ale věta ‚Když nemůžeš, přidej víc‘ zní celým Benefitem, nejen jako song z rádia :)“

Tomáš Daněk v Benefitu doslova vyrostl. Už jako malý doprovázel tátu, ředitele Vítka, na schůzky nebo stavbu. Při škole si přivydělával jako skladník a po studiích se do toho opřel pořádně. Nejprve jako asistent prodeje, od roku 2011 jako prodejce a později prodejce – technik senior.

„Benefit byla vždy jasná volba. O ničem jiném jsem nikdy nepřemýšlel.“

Tomášovi začíná pracovní den mezi 7 a 8 ráno a protáhne se někdy až na 16hodinovou směnu. Práci si občas bere domů a když je potřeba, tak maká i o víkendu. Pro Toma je zkrátka každý zákazník důležitý a neváhá mu věnovat čas i mimo pracovní dobu. Nejlepším ranním nakopávačem je pro něj káva, která ho udržuje v ostražitosti celý den. A když zrovna nepracuje, věnuje se přítelkyni a snaží se udržovat v kondici v domácí posilovně nebo na kole. Nově také mezi největší koníčky přibyla starost o psího hlídače Jumba.

„Ve volném čase dělám cokoliv, při čem můžu být na čerstvém vzduchu a nemyslet při tom na práci.“

Na pracovních cestách je Tomáš dvakrát do týdne, ale zbytek času ho zastihnete v kanceláři za stolem, někdy se sluchátky na uších. Každé ráno si na papír sepíše seznam věcí, které musí udělat a postupuje podle priorit — „Nejdůležitější věci dělám hnedka po ránu, kdy mám nejvíc energie“. Je ale velkým přítelem technologií, které využívá, takže něco jako papírový diář u Toma rozhodně neuvidíte. Při práci má rád hudbu v pozadí a dokáže se tak soustředit, že na práci nepotřebuje klid a zvládá ji prakticky všude.

Tomáš Daněk v pár bodech:

  • pozice v Benefitu: prodejce senior
  • jeho hodnoty v práci a v životě: poctivost, spolehlivost a dodat zákazníkovi to, co si objednal, rychle a včas
  • nejsilnější vlastnost v rámci týmu: řízení celé zakázky, nic nenechá náhodě a řeší i zádrhely
  • co oceňuje na klientech: ochotu se potkat osobně, zvlášť v téhle době
  • co naopak klienti oceňují na něm: hlavně rychlost
  • oblíbený domácí mazlíček: pejsek Jumbo
  • něco, co na své práci nemusí: „Za ty roky jsem si zvykl na všechno, ale ve své práci potřebuji vzájemný respekt. Bez toho to nejde. “
  • nejoblíbenější žlab: Liniové odvodňovací žlaby FASERFIX® KS. Jsou nejvíc v povědomí lidí, hodně variabilní a vydrží víc, než byste čekali.

Můžeme Vám poradit s odvodněním? Tom má na starosti kraj Královehradecký, Pardubický, Zlínský, Jihomoravský a Vysočina, tak si s ním neváhejte domluvit schůzku na čísle 731 501 468. Pokud jste odjinud, podívejte se na přehlednou mapku a najděte si toho svého technika. Ale o nich až příště...