Stylové odvodnění zámku - decentní štěrbina v masivním pískovci

Rekonstrukce nádvoří na zámku Klimkovice přinesla veliké překvapení, které protáhlo realizaci o několik měsíců. Nakonec vše včetně instalace odvodnění dobře dopadlo a celý komplex je opět přístupný veřejnosti. Přečtěte si celý příběh.

17. 8. 2022

Elegantní mřížka v kombinaci s pískovcem vypadá moc hezky

Ukrytá tajemství i po staletích

Původní tvrz přestavěná do podoby zámku už v 15. století představuje jednu z dominant centra města Klimkovic. Mezi zvláštnosti zde patří například nadzemní chodba na pilířích spojující budovu s místním kostelem, nebo tajemný podzemní průchod údajně vedoucí až daleko za město.

O další zajímavé překvapení se nedávno postarala i historická studna, na kterou narazila stavební firma při rekonstrukci nádvoří. Město následně rozhodlo, že tento unikátní objev bude tvořit zásadní estetický prvek zámeckého dvora. Stavební práce se sice protáhly, ale přiznání studny realizované z moderního pískovce teď krásně podtrhuje historickou důležitost zámku i jako vodního zdroje pro místní obyvatele.

Přiznaná studna je nyní dominantou nádvoří

Nenápadně ale přesto v suchu

Důvodem k rekonstrukci byla nevhodná betonová dlažba a mimo jiné i nutná oprava a přespádování kanalizace. Architektonické studio d21 architekti se projektu ujalo velmi zodpovědně, jak je z fotek dobře patrné. Pozornosti pak neuniklo ani odvodnění – stabilní pískovec tloušťky 80 milimetrů nyní ukrývá skryté žlaby RECYFIX PRO.

Když se pozorně zadíváte, najdete nenápadnou žlabovou linii

Když se pečlivě zadíváte, všimnete si nenápadných štěrbinových krytů s mřížkou. Ty spolehlivě odvádějí veškerou dešťovou vodu a zároveň nijak nenarušují uhlazený vzhled celého díla.

Jsme moc rádi, že jsme k tomuto projektu mohli přispět dodávkou tohoto kvalitního odvodnění, které udrží nádvoří suché a bezpečné pro všechny návštěvníky. Máte také projekt, který klade vysoké nároky na estetiku, design a zároveň funkčnost odvodňovacích žlabů? Rádi Vám zdarma poradíme, stačí napsat našemu zkušenému expertovi Petrovi.