Nový designový litinový kryt METROPOLIS znovu uvádí secesi do architektury

Myslíte si, že kryty musí mít striktně jednoduchý a konzervativní vzhled? Díky představení nového designu METROPOLIS Vám HAURATON přináší svůj nový produkt s vysokou estetickou úrovní.
9. 9. 2016

Nové litinové kryty inspirované základními prvky secese a art deco jsou nejen funkční, ale i vizuálně přitažlivé, se zakřivenými asymetrickými liniemi a živými tvary.

Nový kryt METROPOLIS znovu uvádí secesi do architektury

Projektanti a architekti nyní mohou použít ve svých unikátních projektech jedinečné detaily a přidat jim kus osobitosti, ať už se jedná o futuristickou architekturu nebo historické centra měst. „ Design METROPOLIS je odvozen od zdobných, provázaných linií pařížských stanic metra a podobně důležitých budov z přelomu století. Tento okázalý styl je také definován nezaměnitelnými geometrickými prvky“, zdůrazňuje Marcus Reuter, ředitel společnosti HAURATON. „S kryty METROPOLIS nechceme developerům a architektům pouze dodávat vysokou technickou kvalitu, ale poskytovat jim také velkou flexibilitu v uměleckém vyjádření skrz jejich projekty.“

Na konci 19. století přispěly styly secese a art deco k rozšíření radostných a zdobných vzorů v oblasti průmyslových materiálů jako beton a ocel, takže není překvapením, že tyto dva styly jsou zdrojem inspirace pro nové kryty. S důrazem na individualitu a nové tvary vytvořila Stuttgartská návrhářská společnost Reform Design, ve spolupráci s HAURATON produktovým inženýrem Klausem Weilerem, kryty METROPOLIS.

Inspirace od kreativního obchodního poradce z Francie

Celý projekt byl původně inspirován Jeanem-Christophem Turgné, obchodním poradcem HAURATON z Francie, který dodal první náčrty. Marcus Reuter říká: „Naši francouzští kolegové mají cit pro styl a často vytvářejí ambiciózní a novátorské řešení pro speciální projekty. Na základě těchto předpokladů byla zformulována myšlenka METROPOLIS. Největší výzvou během fáze vývoje bylo navrhnout kryt, který by se navzdory svému specifickému vzhledu snadno vyráběl a byl schopen odolat zátěži až do 400 kN (třída D 400).

Kompatibilní s FASERFIX KS a RECYFIX PRO

Pro zajištění kompatibility se žlaby systémů FASERFIX KS a RECYFIX PRO, bylo také potřeba, aby měl kryt správné rozměry, byl univerzální a zároveň použitelný s unikátním systémem SIDE-LOCK. Společnost HAURATON šla ještě dále a integrovala do designu krytu také otvor pro aretační roubík. „Co se týče designu, neměli jsme žádná omezení, avšak z důvodu funkčnosti a bezpečnosti musely být nosné prvky pod krytem shora viditelné“, vysvětluje Marcus Reuter. Všechny tyto požadavky byly splněny tímto jedinečným a moderním produktem.

Dodává se buď zvlášť pro FASERFIX KS nebo jako kombiartikl pro RECYFIX PRO, kryty budou k dispozici pro žlaby v nominálních šířkách 100 a 200 mm