Proč měnit odvodňovací žlab, který je SUPER?

Protože pokrok se nedá zastavit! V minulém roce prošel žlab FASERFIX SUPER německé značky HAURATON zásadními úpravami. Nyní už najdete všechny takto inovované žlaby v naší nabídce. Podívejte se, na co se můžete těšit.

21. 2. 2022

Rám, co Vás podrží

První novinkou jsou přepracované rámy, které jsou pevně spojeny se žlabem a poskytují krytům potřebnou oporu. Nová konstrukce je dle testů o 35% pevnější, což je výhodou obzvláště na dopravně velmi exponovaných místech. Pokud jde o korozi, inovativní pokovení zinek-magnesium zaručuje 3x větší odolnost v porovnání s klasickým pozinkem. V neposlední řadě se změnilo uchycení krytů šrouby, takže žlabová linie se dá snadněji revidovat.

Unikátní receptura, na beton!

I složení betonu FASERFIX se změnilo. Kromě rozdílného cementu se namísto klasických PP vláken nyní pro vyztužení používá čedič.
Betony s čedičovými vlákny téměř nepraskají, minimálně absorbují vodu a vykazují mimořádně vysokou rázovou pevnost. Díky tomu jsou extrémně stabilní i při dynamickém zatížení.

Beton FASERFIX pod mikroskopem, čedičová vlákna jdou jasně vidět
Beton FASERFIX pod mikroskopem, čedičová vlákna jdou jasně vidět

Výsledkem jsou ve srovnání se starší recepturou o 20% lepší mechanické vlastnosti, až o 60% menší úbytky betonu vlivem počasí a o polovinu větší pevnost v tlaku (až 1900 kN!). A to vše při snížení zátěže na životní prostředí z hlediska emisí CO2 i energetické náročnosti.

Pokud i Vy chcete žlaby, které něco vydrží, ozvěte se nám.
Rádi poradíme a pomůžeme i s Vašim projektem.