Společnosti HAURATON a BENEFIT společně na poli odvodňovacích systémů

Svěřením exkluzivního zastoupení pro Českou republiku bylo završeno 20. výročí spolupráce společností HAURATON a BENEFIT.

9. 10. 2014

Minulost - Vývoj spolupráce

Společnost HAURATON je rodinným podnikem založeným v roce 1956 se sídlem v německém Rastattu a novým výrobním závodem v Ötigheimu. Na český trh v oblasti liniových odvodňovacích systémů vstoupila jako jedna z prvních v roce 1993, kde nejprve působila jako organizační složka a od roku 1996 jako obchodní společnost HAURATON ČR.

Výrobky společnosti HAURATON jsou na trhu známy pod obchodními značkami FASERFIX, RECYFIX, AQUAFIX, DRAINFIX a SPORTFIX. Samotným impulzem vzniku naší společnosti BENEFIT bylo právě zahájení spolupráce s firmou HAURATON v roce 1994. V té době jsme působili jako sdružení fyzických osob, které se v roce 1997 přeměnilo v obchodní společnost.

Postupným vývojem jsme se vyprofilovali v rodinou firmu s názvem Benefit stavební prvky. Jako své poslání jsme si stanovili pomoc investorům, projektantům a stavebním firmám s návrhy odvodňovacích systémů pro konkrétní projekty staveb a zajištění jejich následných dodávek včetně komplexního obchodně – technického servisu. Od počátku jsme se rozhodli, že v oblasti segmentu trhu s odvodňovacími systémy budeme zastupovat výhradně výrobky firmy HAURATON. Podařilo se nám tak s partnerem vybudovat nadstandartní pracovní a přátelské vztahy a naše loajalita byla nakonec oceněna...

Současnost - Organizační změny a nová image

V důsledku změněných podmínek na trhu se management společnosti HAURATON rozhodl v roce 2014 vytvořit novou strukturu a uplatnit na našem trhu vyzkoušený a funkční model z jiných evropských zemí. Díky dlouhodobé spolupráci, naší loajalitě a také technickým znalostem a praxi v oboru svěřil výhradní zastoupení v České republice od 1. června 2014 do našich rukou. Spolupráce dostala zcela novou dimenzi, kdy jsme všechny naše síly v následných měsících nasměrovali k zabezpečení technické podpory, logistiky, plynulosti dodávek rozběhnutých projektů, cenovému narovnání a zachování spolupráce s vybranými distributory. Změnu jsme navíc vyhodnotili jako dostatečný důvod ke přizpůsobení image naší firmy partnerovi, a tak po mnoha letech byla realizována změna našeho firemního loga a firemních barev. S maximálním nasazením se nám podařilo přechodné období zvládnout, a co bude dále ...

Budoucnost - Technická podpora a logistika

Za společnou prioritu spolupráce v dalších letech jsme zvolili zaměření na konkrétní projekty a nikoli pouhou distribuci výrobků na trh. K zajištění této priority posilujeme oddělení technické podpory, kde vysoce kvalifikovaní technici budou ještě více schopni poskytovat komplexní návrhy odvodňovacích systémů pro potřeby investorů, architektů a projektantů při zachování plné funkčnosti, efektivnosti a ekonomiky řešení.

Následně budeme realizovat další kroky k zajištění větší podpory a komplexnosti dodávek pro stavební firmy. Mimo plně fungující centrálu firmy v Opavě otevřeme technicko – obchodní kancelář v Praze a posílíme logistiku firmy postup ným navyšováním skladových zásob centrálního skladu v Opavě a plánovaným otevřením skladů v Praze a Brně.

V roce 2015 se díky trvale běžícímu výzkumu a vývoji nových technologií partnera připravuje uvedení několika novinek v oblasti odvodňovacích systémů, o kterých vás budeme postupně informovat. Společnost HAURATON se svými výrobky na českém trhu byla, stále je a i nadále ve spolupráci se společností BENEFIT bude. Těšíme se společně na mnoho projektů odvodnění realizovaných pro vás...

Ing. Vít Daněk

jednatel Benefit stavební prvky s.r.o.